ElektroWind Nedir

dinamik enerji

Elektro Wind, dikey çalışan helikal yapıya sahip bir savonius tip rüzgar türbinidir. Basamaklı türbin yapısı ile dönme sırasında rüzgarı panelleri arasında tutarak, etkili bir şekilde dönme gücü sağlar. Ortlama rüzgar hızı az olan bölgelerde bile türbin yapısı büyütülerek, düşük rüzgar hızlarında bile elektrik üretmesi sağlanır.

Elektro Wind, yatay ( horizontal ) türbinlere göre avantajlıdır;

  1. Çalışma sırasında ses, gürültü yapmaz.
  2. Dikey olarak konumlandırıldığı için çok daha az yer kaplar, çatı ve bahçelere rahatlıkla yerleştirilir.
  3. Kullanıcı isteğine göre istenen renklerde boyanarak estetik bir görünüm sağlanır
  4. Türbin yapısı paslanmaz çelikten yapıldığı için, ömür boyu garantili ve son derece dayanıklıdır.
  5. Yüksek rüzgar hızlarında bile elektrik üretmeye devam eder, yatay türbinler 25-45 m/sn’den daha yüksek hızlarında otomatik olarak kendini korumaya alır ve elektrik üretmez.
  6. Rüzgarın ani yön değişimlerinden etkilenmez, her yönden esen rüzgarı elektrik üretmek için kullanır.
  7. Seri bağlanabilen Elektro Wind, bir apartmanın, hotel ya da bir fabrikanın elektrik ihtiyacını karşılayacak kadar elektrik üretebilir.

Bu anatajların yanı sıra, yeni yapılan inşaatlarda, dairelerin elektrik ihtiyacını karşılamak üzere çatıya yerleştirilen Elektro Wind türbinlerin, dairelerin ısınma ihtiyaçlarını, elektrikli kombi kullanarak karşılayabilir. Mevcut doğalgaz kombisi olan konutlar, elektrikli kombi alarak kolay bir dönüşüm yaparak, doğalgaz kullanma zorunluluğundan kurtulur.BİZE ULAŞIN:

Altayçeşme Mah. Begonya Sok. A Blok No:32/9 Maltepe İSTANBUL – TÜRKİYE

Tel : +90 (216) 352 70 95

DİNAMİK ENERJİ:

Doğal Jeotermal Isı sistemleri çevreci ve yüksek tasarruflu olması sayesinde gelecek nesillere daha temiz bir dünya sunmaktadır.