Ticari Binalar Isıtma, Soğutma

Sıcak Su Isı Pompaları

dinamik enerji
Sıcak Su Isı Pompaları

dinamik enerji PDF olarak indir

  • Canovate havadan suya calışan, sıcak su ısı pompalarının tesisat bağlantıları iki boru ile olmaktadır. Sistem iki bölümden oluşmaktadır.
  • Sistemin ilk bölümünü ısı pompası oluşturur. Isı pompası bahçe, otopark, çatı ve teras gibi atmosferde açık hava sirkülasyonunun rahat olduğu bir mekana konmalıdır. Bağlantıları esnek olmalıdır ve su girişlerine filtre konmalıdır.
  • Binanın içine giren herhangi bir gaz (soğutucu akışkan) bağlantısı olmadığından, split/VRF tipi klima sistemlerinin binalarda yarattığı fiziksel hasar, görüntü kirliliği ve zehirlenme riski ısı pompası uygulamalarında oluşmamaktadır.
  • İkinci bölümü sıcak su oluşturmaktadır. Sıcak su için kullanılacak boyler eşanjör yüzeyi kazan sitemlerinde kullanılanın en az iki katı olmalıdır. Çoklu boyler bağlantılarında önce ikili paralel bağlı boyler gurupları oluşturulmalı, bu guruplar kendi aralarında seri bağlanmalıdır.
  • Buradaki en büyük avantaj güneş enerjisi ile birlikte paralel çalışabilmesidir. Güneşten gelen ısıyı son damlasına kadar kullanır, ayar sıcaklığına gelmesini kendisi tamamlar.
  • 70 °C ısıtma kabiliyeti ile Legionella’nın yaşamına müsaade etmez. Sıcak su sistemlerinde kullanılabilecek en ekonomik cihazdır. Verimi COP>10’nun üzerine çıkar. Özel olarak sıcak su için tasarlanmıştır.


  • Sıcak Su
  • Desibel
  • A++ Enerji

Detaylar

B 75 °C ısıtma,

Legionella yok.

Enerji tüketimi çok çok düşüktür.

Bakım gereksinimi daha azdır.

Daha güvenilir, daha konforludur.

Sıcak suyu en ekonomik hazırlayan cihazdır.

%75-80 bedava enerji sağlar.

Oransal veya %25, %50, %75, %100 kademeli çalışır.

Ekonomizeri sayesinde muadil ısı pompalarına göre %30 ek tasarruf sağlar.

Dış hava sıcaklığı -24 °C’ye kadar düşen bölgelerde de çalışmaktadır.

Artı ısı değer özelliği ile yazın sıcak suyu tamamen BEDAVA hazırlar.

Legionella yok.

Bakım gereksinimi azdır.

Daha güvenilir, daha konforludur.

Sıcak suyu en ekonomik hazırlayan cihazdır.

BİZE ULAŞIN:

Altayçeşme Mah. Begonya Sok. A Blok No:32/9 Maltepe İSTANBUL – TÜRKİYE

Tel : +90 (216) 352 70 95

DİNAMİK ENERJİ:

Doğal Jeotermal Isı sistemleri çevreci ve yüksek tasarruflu olması sayesinde gelecek nesillere daha temiz bir dünya sunmaktadır.