IT Soğutma Sistemleri

Free Coling Chiller

dinamik enerji
Free Coling Chiller

dinamik enerji PDF olarak indir

Soğutucu akışkan R410A, R407C, R134A gibi ozon tabakasına zarar vermeyen soğutucular kullanır. Ayrıca bu gazlar geleneksel soğutuculara göre çok daha çevrecidir.

Canovate hava soğutmalı soğutma sistemleri dış mekanlarda kurulacak şekilde dizayn edilmiştir. Elektrik kabin içindeki elektronik parçalar IP54’e göre korunmaktadır.

Kompresörler, fanlar ve pompalar tek gürültü kaynaklarıdır. Çalışma koşullarına bağlı olarak soğutma sisteminin ses düzeyi 10dB’e kadar düşebilir.

  • Soğutma
  • A++ Enerji

Detaylar

Tüm uygulamalar için akıllı çözümler

Canovate hava soğutuculu yüksek verimli chiller ürün yelpazesi, endüstriyel, IT ve konfor klima sektöründeki uygulamalarla genişletiyor.

Ses yalıtımı

Canovate hava soğutmalı soğutma sistemlerinde kompresörler ve pompalar ses yalıtımı kullanılarak sese karşı yalıtılmıştır.dinamik enerji Kompresör

Canovate ürünlerinde scrool veya vidalı kompresörler kullanılır. Her birinde de çevreci yüksek verimli akışkan dolaşır. Kompresörlerin verim değeri sınıfının en iyisidir. Çalışma süreleri uzundur, Çok az bakım gerektirirler.dinamik enerji Scrool Kompresörler

Kapasite büyüklüğüne göre Tandem(ikili) veya Trio(üçlü) bağlantılıdır. Tandem modeller ; C.A/W160 Trio modeller; C.A/W240, C.A/W480, C.A/W600. Tandem ve trionun en büyük avantajı kısmi yükte cihaz verimlerinin çok yüksek olmasıdır. Vidalı kompresörlerde de kademli %25, %50, %75, %100 veya oransal çalışarak yüksek verim verir.dinamik enerji Evaporatör Lehimlenmiş plakalı ısı eşanjörleri

Lehimlenmiş plakalı eşanjörler paslanmaz çelik plaka ve bakır lehim birleşimini içerir. Bunun yanı sıra özel ısı yalıtım malzemesiyle tamamen kaplıdır.

Boru tipi evaporatör

Boru tipi evaporatör bakır borular ve çelik dış korumadan oluşur. Evaporatör soğutucu devresi ve soğuk su devresi olmak üzere karşıt akım prensibine göre çalışan tamamen ayrı iki birimden oluşur.Kondansör V geometri

V geometrisi dizaynında havadan kaynaklanan problemlerin azaltılmasına ve her iki soğutucu devrenin dengede olmasına özen gösterildi. Free Cooling Chiller‘de genelde V-Tip ikili kondansör kullanılmıştır. Kondansörün içinde dolaşan akışkan hava yoğunlaşırken buna paralel 2. kondansörün içinde dolaşan suyu da hava soğutur. Kondansörler verimlerini maksimum olacak şekilde dizayn edilmiştir.

dinamik enerji

EC fanlarıyla enerji tasarrufu

Yüksek verimli EC fanı ses seviyesiyle birlikte enerji tüketimini de azaltır. Kısmi yüklemelerde değişken hava akışı sağlar, işlem maliyetlerini geleneksel EC fanlara göre %15 AC fanlara kıyasla %25 oranında düşürür.

Kondensenlerde EC teknolojisi ile imal edilen yeni nesil akıllı fanlar kullanılmıştır. Bu fanlar klasik AC fanlarına göre ses seviyesini %10, enerji giderini de %45 azaltmaktadır.BİZE ULAŞIN:

Altayçeşme Mah. Begonya Sok. A Blok No:32/9 Maltepe İSTANBUL – TÜRKİYE

Tel : +90 (216) 352 70 95

DİNAMİK ENERJİ:

Doğal Jeotermal Isı sistemleri çevreci ve yüksek tasarruflu olması sayesinde gelecek nesillere daha temiz bir dünya sunmaktadır.